Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

laurkowachata

wpisy na blogu

Nasza walka z firmą budowlaną

Blog:  laurkowachata
Data dodania: 2018-01-11
wyślij wiadomość

Dom się wykańcza, już wszystko jest prawie gotowe, jednak całą radość zatruwają nam problemy z firmą budowlaną.  

Historia jest długa i skomplikowana.

Kiedy podejmowaliśmy wstępne rozmowy i podpisywaliśmy umowę, przedstawiali się od najlepszej strony. Twierdzili, że używają najlepszych materiałów i dom będzie szczelny jak na północy Norwegii. Ustaliliśmy zakres prac i podpisaliśmy umowę. Nasz doradca kredytowy doradził nam, byśmy tą umową objęli również piec, tzn. pełną instalację grzewczą, pełny stan deweloperski. Bank chętniej kredytuje kompleksowe umowy. Zazwyczaj firmy budujące domy szkieletowe nie instalują piecy i kominków, więc zapytaliśmy, czy byłoby to możliwe, by "wzięli piec na siebie". I tak mieliśmy załatwić go samemu, podobnie jak bufor do pieca, bojler, grzejniki itd. Firma powiedziała, że tak, oczywiście, to nie jest żaden problem, zwiększymy kwotę na umowie o 14 tys. (a nasz cały domek kosztował 157 tys.), a potem my to sobie odliczymy. W zakresie prac wpisaliśmy "Instalacja CO" i bank był zadowolony.

Potem w trakcie budowy pojawiły się problemy, nie dali wełny w ścianach tyle ile powinni, nie zakleili szczelnie dziur w paroizolacji i potem wymogliśmy na nich, żeby zerwali płyty i zrobili to jeszcze raz. Wtedy wściekli się na nas i też zaczęli nam robić pod górkę. Faktura końcowa jest wyższa o 14 tys. niż kwota, na którą się umawialiśmy i twierdzą, że "instalacja CO" nie oznacza, że powinna zawierać piec. Niestety w ogólnym rozgardiaszu i przemęczeniu nie zadbaliśmy o to, by doprecyzować tę umowę.  Oni grożą nam sądem za niezapłacenie tej faktury, my im też za nieuczciwość i próbę wyłudzenia dodatkowych pieniędzy. 

Na dodatek od sierpnia wciąż przecieka nam komin i facet mówi, że on nie ma pomysłu, co z tym zrobić. Mimo to uważa budowę za zakończoną i wysyła nam faktury - mimo braku odbioru z naszej strony. 

Wciąż mieszkamy kątem u teściowej, wisi nad nami proces sądowy. Co w tej sytuacji, z tą firmą możnaby zrobić?
8Komentarze
Data dodania: 2018-01-11 12:25:59
Bez pomocy prawnej się nie obędzie. Musicie szczegółowo opisać z czego niewłaściwie wywiązała się firma, dołączyć dokumentacje fotograficzną, wyznaczyć im ramy czasowe w jakich poprawki mają być wykonane. Może warto wesprzeć się niezależna opinią eksperta? Mam nadzieję że wszystko zakończy się dobrze.
odpowiedz
Data dodania: 2018-01-11 12:35:40
Sprawa trudna jak nie ma się precyzyjnej umowy z wykonawcą. Generalnie uważam, że nie obędzie się bez opinii eksperta, którym może być kierownik budowy, w której będzie jasno powiedziane, że wykonano dom niezgodnie ze sztuką budowlaną. Przeciekanie komina uważam powinni wykonać w ramach gwarancji. Polecam też udanie się do rzecznika prawa konsumenta.
odpowiedz
niechaj  
Data dodania: 2018-01-11 12:56:27
Przykro mi bardzo, że takie problemy się pojawiły. Niestety nie wiem, co poradzić, mogę jedynie zaoferować dobre fluidy ;) PS piękna jadalnia, bardzo bliska mojemu sercu :)
odpowiedz
Data dodania: 2018-01-12 09:05:57
Dziękuję, dobre fluidy też się przydadzą:)
odpowiedz
Odpowiedź do niechaj
bishi
Data dodania: 2018-01-11 16:42:41
Ja bym na Waszym miejscu przy tej sprawie posiłkował się waszym blogiem. Są w nim Wasze wpisy wraz z datami opisujące całą sytuację. Gdy słowo występuje przeciwko słowu trzeba próbować wszystkiego. Powodzenia.
odpowiedz
Data dodania: 2018-01-11 23:36:26
Witam, dobre fluidy nie wystarczą - to co możesz zrobić - kontakt z prawnikiem z doświadczeniem w sprawach budowlanych oraz przygotować się na wojnę. Wiem co mówię ponieważ sam Ją prowadzę. Miałem dobre fluidy na początku i nastawienie „dogadamy się „ kiedy pojawił się problem ale niestety - pamiętaj ze jeśli po pierwszej wykazanej usterce nie masz rezultatu w postaci poprawy, firma z która rozmawiasz będzie bezwzględna. Kontakt z prawnikiem wezwanie wykonawcy do usunięcia usterek. Jeśli nie zrobi tego w wymaganym terminie zlecasz wykonanie zastępcze lub obniżasz fakturę o wartość usterek. W tym wypadku to on bierze na siebie sprawę sodowa, adwokata itp. ... to jeśli chodzi o usterki. Jeśli chodzi o umowę - brak szczegółowej umowy może okazać się problemem. Nie mniej jednak CO jest to cały system a nie tylko jego cześć wiec piec to co to jest ? Jak sprawdzisz działanie Co jak nie masz pieca ? Jeszcze raz - kontakt z prawnikiem i zero litości. Ja tak straciłem 3 miesiące. Mój dach to jedna wielka fuszerka, nowa firma liczy mnie więcej niż koszt nowego 80pln/m2 a wykonawca nic nie robił sobie z wezwań do poprawy. Miałem tez słaba umowę ale prawnik wszystko powyciągał tak jak ma być i dziś jestem solidnie okopany i czekam na jego pozew sądowy 🤨 . Wcześniej oczywiście niezależny rzeczoznawca zrobił audyt natomiast u mnie kierownika budowy był z tej samej ekipy i do samego końca gra nie w mojej drużynie.
odpowiedz
Data dodania: 2018-01-12 09:04:32
Bardzo konstruktywne porady. Mam już polecona prawniczkę i trzeba będzie zabrać się do roboty. Mimo wszystko dobrze slyszec, że nie tylko nam się to przydarza i że są jakieś możliwości obrony...
odpowiedz
Odpowiedź do magic-hkoncept33
ponciak-k1
Data dodania: 2018-01-16 16:25:35
Z mojego doświadczenia to dobrym rozwiązaniem jest rzeczoznawca budowlany, trochę po kieszeni zaboli, ale przygotuje księgę, co jest źle zrobione poparte normami budowlanymi jak i normami producentów budowlanych. I nie bójcie się idźcie do sądu i jeszcze sprawdźcie czy nie macie w umowie - kar umownych w stylu za każdy dzień opóźnienia oddania budynku przez wykonawcę oplata wynosi 50 zł (np.). Jeszcze powinni wam zapłacić za zwłokę !!
odpowiedz
laurkowachata
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 25457
Komentarzy: 104
Obserwują: 67
On-line: 9
Wpisów: 31 Galeria zdjęć: 120
Projekt Z57
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - drewniana-szkielet
MIEJSCE BUDOWY - Kielno
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2018 lipiec
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 72165
Liczba wpisów: 227724
Liczba komentarzy: 904821
Liczba zdjęć: 673758
Liczba osób online: 77
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
200 zł rabatu + dostawa gratis.
mojabudowakupon rabatowy