Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

laurkowachata

wpisy na blogu

Dziki Zachód na budowie

Blog:  laurkowachata
Data dodania: 2017-10-24
wyślij wiadomość

Dwa tygodnie temu stan deweloperski był NIBY ukończony, gdy pojawiła się seria katastrof. Szef ekipy wyjechał i robotnicy zamykali sobie ściany PO SWOJEMU, a może według cichej instrukcji szefa - nie wiemy.... W każdym razie folię paroizolacyjną, jedną z najważniejszych części ściany, pozaklejali niedbale, a potem nie dali żadnej wełny w łacie. To dla nas oznacza utratę 5 cm ocieplenia i wiatr w ścianach... Do tego w niektórych ścianach działowych nie dali żadnej wełny w ogóle, a to oznacza, że byłoby słychać każdy hałas!! 

Zrobiliśmy test szczelności, wyszedł fatalnie, wskaźnik 6,5, a maksymalny dopuszczalny w domu z rekuperacją to 1,5... Szef wpadł we wściekłość i powiedział, że on tego nie będzie naprawiał, że nie musi się dostosowywać do żadnych testów. Że możemy sobie iść do sądu i jeden niezadowolony klient mu nie robi żadnej różnicy. Mój mąż też nie chciał ustąpić ani na centymetr. 

Po dwóch dniach szef zadzwonił, że naprawi wszystko..... Ale stresu się najedliśmy jak nigdy w życiu. Byłam głęboko rozczarowana tą firmą i zła na siebie za ten wybór i niedokładnie sformułowaną umowę:( 

Teraz mąż wziął wolne w pracy, by siedzieć na budowie i pilnować robotników - bo dalej pracują bez szefa.. W weekend wrzucę więcej zdjęć z wnętrz. Mam nadzieję, że zrobią wszystko, na co się umawialiśmy - są już miesiąc po terminie.

Z dobrych wiadomości - kupiliśmy meble kuchenne. Wszystkie szafki za 500 zł w sumie. Używane z Ikei (Ikea Country). Myślę, że to dobry wybór, lepiej zainwestować w ładne podłogi, bo szafki zawsze można wymienić.

blog budowlany - mojabudowa.pltagi
płyty wełna

Czarny gołębnik i pytanie

Blog:  laurkowachata
Data dodania: 2017-10-15
wyślij wiadomość

"Czarny gołębnik" - tak został nazwany nasz domek ponoć  w sąsiedztwie:) Jak na razie - wzbudza kontrowersje.

Instalacje mamy właściwie skończone i wszystko obite płytami g-k. W tym tygodniu zostało też zamontowane szambo. Niestety jakość wykonania prac w domku pozostawia dużo do życzenia i mąż zdecydował się na test szczelności (koszt - 800 zł). Chcemy zobaczyć, czy są miejsca, które wymagają uszczelnienia. 

Kierownik budowy napisał nam, że od odbioru potrzebujemy też kierownika robót sanitarnych i kierownika robót elektrycznych. I że powinna nam to zapewnić firma wykonawcza. A my mamy tylko zwykłego elektryka i hydraulika. Czy ktoś coś wie na ten temat? Firma mówi, że wystarczą tylko wpisy w dzienniku budowy.

EDIT: dzwoniłam do nadzoru budowlanego - jednak potrzebni są jeszcze dwaj kierownicy.

3Komentarze
Data dodania: 2017-10-15 21:18:05
Fajna ta Wasza chatka :) Jeśli chodzi o te wpisy, to nie chodzi o "kierownika tych instalacji" tylko o osoby z uprawnieniami. Konieczne są wpisy elektryka z uprawnieniami i hydraulika z uprawnieniami. Popytajcie tych osób, co Wam to robiły. Potrzeba zrobić odbiór tych instalacji, a do tego potrzebne są uprawnienia. Nie sądzę, żeby to był problem, aby załatwić konieczne wpisy od tych, którzy robili instalacje. Na każdą instalację potrzeba mieć odbiór osoby z uprawnieniami z tej dziedziny. Tak samo np. komin - kominiarz z uprawnieniami odbiera. Pozdrawiam!
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-16 11:22:10
Dokładnie... potrzebny jest podpis osoby z uprawnieniami do odbioru instalacji.
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-24 22:10:11
Jednak dowiedziałam się, że potrzebujemy jeszcze dwóch kierowników:/
odpowiedz

Boazeria i różne frustracje

Blog:  laurkowachata
Data dodania: 2017-10-08
wyślij wiadomość

Niestety pod koniec budowy widzimy coraz więcej niedoróbek i błędów. A wszystko wynika z pośpiechu - naszego i budowlańców. Przede wszystkim wyjściia i rury w płycie fundamentowej były krzywo porobione, z tego powodu mamy zmniejszony salno, a hydraulik musiał kuć beton, by dostać się do rury, która i tak będzie chyba wystawać ponad płytki...... Wygląda to beznadziejnie.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Oprócz tego pełno jest nieszczelności, od okien dachowych wieje, a wokół komina już gnije podłoga, bo był niezabezpieczony. Budowlańcy "zapomnieli" też dobudować jedną małą ściankę w łazience, w związku z czym zamontowali Geberit gdzie indziej niż trzeba.....

Staram się tym nie przejmować, bo chyba musielibyśmy być cały czas na budowie, by tego wszystkiego dopilnować, a to jest ponad ludzkie siły i możliwości czasowe.

Z dobrych wiadomości - mamy całkiem ładną boazerię, będzie zaolejowana na biało (pokój Laurki):

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nasza sypialnia:

blog budowlany - mojabudowa.pl

A oto aktualny stan salonu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

I elewacja, wciąż jeszcze nie dokończona:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Miło słyszeć, że "już bliżej końca", ale szkoda, że tak mało czasu mamy na wszystkie decyzje i pilnowanie tego, przez co jest pełno błędów:(

tagi
boazeria
8Komentarze
Data dodania: 2017-10-08 19:44:56
Heh... ciężka sprawa... ale może pocieszy Was to, że chociaż my jesteśmy całym czas na budowie (mieszkamy na tej samej działce) i budujemy sami, to też mamy błędy i niedociągnięcia... chociażby wspomniane w ostatnim wpisie narożniki... niestety na budowie jest tyle do ogarnięcia, że nie da się wszystkiego zaplanować... chyba, że budowa trwałaby kilka ładnych lat i wszystko na super spokojnie można by obmyślać :) ale uszy do góry i tak będzie pięknie, czyściutko, nowiutko! :)
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-08 20:09:18
Rozumiem doskonale. Ale jak się skupicie na poprawkach, na ten pięknej boazerii, elewacji.. Będzie dobrze.
odpowiedz
niechaj  
Data dodania: 2017-10-08 20:28:18
u mnie budowa trwa długo, dużo robimy sami, dużo czytamy a i tak buble są ;) Uwielbiam Waszą elewację i cichutko jej zazdroszczę:) Jakim olejem będziecie malować boazerię? Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-08 21:36:19
Nie mam jeszcze pojęcia jakim olejem, a może masz jakieś propozycje? Olejowanie jest inspirowane waszymi skosami:))
odpowiedz
Odpowiedź do niechaj
niechaj  
Data dodania: 2017-10-09 09:50:20
O rety, ale zaszczyt:) Testowałam 3 oleje - Osmo (świetne krycie i właściwości, ale drogi jak diabli, więc ostatecznie jest tylko na krokwiach na zewnątrz), Tikkurila Valti Aqua (też super, ale dość drogi - w łazience i na zewnątrz, bo dobrze zabezpiecza) i Faxe (najtańszy z wymienionych, efekt zadowalający - po roku od malowania nie żółknie)
odpowiedz
Odpowiedź do laurkowachata
Data dodania: 2017-10-30 17:32:13
boazeria
Piękna boazeria na skosach;( czy masz zdjęcia z etapów jej realizacji-na skosach? Też taką chciałam ale mąż wziął wykonawcę dla którego to była jakaś nieziemska nowość... albo co gorsze-przeżytek. Chciał kłaść boazerię pionowo na skosach przybijając ją do krokwii, bez drugiej warstwy ocieplenia. Zrezygnowałam jak to usłyszałam a że zależało nam na czasie to stanęło na gk:( kolejny z "mądrych inaczej" pomysłów Pana Maryniaka to przybicie boazerii to gk. brawo... Właśnie o taki efekt mi chodziło. Szkoda że od razu nie zrezygnowaliśmy bo Pan okazał się totalnym amatorem. Gk ułożył dobrze bo miał dobrych pracowników z Ukrainy i na jego 9h pracy - mąż po południu 2h wszystko dokładnie sprawdzał, ale sam Pan szef okazał się niedorajdą - i życiową i biznesową co odbiło się na naszych nerwach. Dobrze że budowa na ukończeniu bo kolejnych fachowców "nie zniesę".
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-31 11:16:28
U nas akurat pan od boazerii był jednym z bardziej ogarniętych:) Zrobił w jeden dzień całe poddasze za pomocą takiego specjalnego "zszywacza", nie pamiętam nazwy. Nie pamiętam, jak były kładzione łaty, pionowo, czy poziomo, ale też "zapomnieli" włożyć pod nie dodatkowe 5 cm wełny i potem musieli zrywać niektóre deseczki i wciskać tam tę wełnę....
odpowiedz
Odpowiedź do maszainiedzwiedz
Data dodania: 2017-11-01 00:49:54
ach co tam 5 cm wełny;)
odpowiedz
Odpowiedź do laurkowachata

Elektryk, hydraulika i płytki

Blog:  laurkowachata
Data dodania: 2017-10-01
wyślij wiadomość

Od tygodnia instalator, elektryk i hydraulik w jednej osobie, robi nam instalacje. Nie będę zdjęć pokazywać, bo naprawdę nic ciekawego. Jest z tym kupa stresu, bo oczywiście wszystko robimy inaczej  niż w projekcie i wszystkiego trzeba pilnować. Jeszcze tylko rekuperacja i będą nareszcie zamknięte ściany. 

Tymczasem zrobiliśmy pierwsze zakupy wykończeniowe. Oto płytki nad blat kuchenny, Paradyż Tamoe Biano 9,8x9,8:

blog budowlany - mojabudowa.pl

A taka będzie kuchnia (chcieliśmy mieć jak najszybciej gotową, a IKEA odpada ze względu na wysokość). Castorama Luiza Waniliowa.

blog budowlany - mojabudowa.pl

I jeszcze zamówiliśmy płytki na jodełkę w korytarzu, Podstopnica Paradyż:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ułożona tak: 

blog budowlany - mojabudowa.pl

A to płytki do łazienki na górze:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pllaurkowachata
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 25439
Komentarzy: 104
Obserwują: 67
On-line: 9
Wpisów: 31 Galeria zdjęć: 120
Projekt Z57
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - drewniana-szkielet
MIEJSCE BUDOWY - Kielno
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2018 lipiec
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik